O ZELÍ A PANSTVU

Pozor, právě vychází obrázková knížka o genetickém inženýrství "O ZELÍ A PANSTVU". Originál v angličtině "Of Cabbages and Kings" vydala nizozemská skupina A SEED Europe koncem roku 1999 s tím záměrem, aby tato kniha byla přeložena do co nejvíce jazyků a vyšla v co nejvíce evropských zemích. Důraz byl kladen především na země střední a východní Evropy a bývalého SSSR, kde je povědomí veřejnosti o genetickém inženýrství (GE) nižší než v zemích EU, přičemž právě na tento region se zaměřují i nadnárodní korporace při své expanzi do nových odbytišť.

V knize jsou shrnuty různé aspekty GE způsobem srozumitelným i laickému čtenáři. Zde jsou pro přiblížení názvy některých kapitol: GE a zemědělství; GE v EU, GE v globální ekonomice; Kontrola korporací nad osivem a "nakrmení světa"; Produkty GE; Zdraví, životní prostředí a etika; Alternativa GE; GE v lesnictví; Lidská genetika a klonování; Klonování zvířat; Xenotransplantace ...
Česká verze je rozšířená a reflektuje události i z roku 2000 a první poloviny roku 2001. Struktura knihy je záměrně taková, že jednotlivé kapitoly je možno použít například při tvorbě vlastních letáků nebo brožur na příslušná témata.

Texty jsou doplněny asi 50 odlehčujícími komixovými obrázky od 25 kreslířů z celé Evropy i ze zámoří. 

Dál už jen stručné technické údaje:
110 stránek formátu A4 na recykl. papíru. Barevná obálka. 
Cena je 99,-Kč, při odběru 5 a více ks sleva 10 %.
Poštovné pro jeden kus je 23,-Kč.


Kniha vychází nákladem Kolektivu Fabian 
(kontakt: Roman Palivec, P.O.Box 129, Příbram 1, 261 81, Česká Republika; E-mail: fabian@sendme.cz )
Distribuce P.V.O.S.
(kontakt: P.V.O.S., P.O.Box 3, Rožmitál p.Tř., 262 42; E-mail: nevolnik@volny.cz )

www.ecn.cz/zemepredevsim